Kinkiety-rodzaje i przeznaczenie
Kinkiety i ich rodzaje

Kinkiety to rozwiązania, które powinny spodobać się wszystkim osobom myślącym o ciekawym oświetleniu domu i udekorowaniu ściany w sposób stylowy. Od niedawna zwraca się przy tym uwagę na to, że kinkiety prezentują się znakomicie również w odniesieniu do ścian wykonanych z kamienia. Rozwiązanie tego typu w szczególny sposób przypada do gustu tym osobom, które zastanawiają się nad tym, czy oświetlenie może być jednocześnie nowoczesne i stylowe. Kinkiety mogą idealnie współgrać z innymi elementami wystroju, co jest ich ogromnym atutem. O tym, jak ważnym elementem wystroju wnętrz jest ich oświetlenie, nikomu nie trzeba chyba przypominać.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań pełniących tę funkcję, a jednak popularność kinkietów nadal nie podlega dyskusji. Ich zastosowanie umożliwia zagospodarowanie przestrzeni w sposób efektywny, nie bez znaczenia jest zaś to, że powierzchnia ściany jest wykorzystywana jedynie w minimalny sposób. Plusem kinkietów jest również to, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami cieszącymi się ogromną popularnością, możemy więc wybrać jeden spośród imponującej liczby ich rodzajów. Te najprostsze mają klasyczny wygląd i wydają się stworzone przede wszystkim po to, aby możliwe było wykorzystywanie ich funkcjonalności. Zazwyczaj ich częściami składowymi są podstawka i klosz, a ich kształt jest prosty i uniwersalny, co pozwala na korzystanie z nich bez względu na to, jaki styl dominuje w pomieszczeniu, do którego trafiają. Nieco inaczej wyglądają rozwiązania awangardowe.

Te skierowane są przede wszystkim do pasjonatów nieco ekscentrycznego wystroju wnętrz i są bardziej rozbudowane. Wyobraźnię pobudza również wielkość wykorzystywanych motywów. Nowoczesne kinkiety potrafią zachwycać również tym, że często nawiązują do stylów, w przypadku których trudno nie odnieść wrażenia, że okres ich największej popularności już dawno przeminął. Tu na szczególną uwagę zasługują kinkiety wzorowane na stylu barokowym i renesansowe, idealne zwłaszcza jako ozdoba ścian dworków, hoteli i innych zabytkowych miejsc.

Zobacz również
Kinkiety-rodzaje i przeznaczenie

Kinkiety to rozwiązania, które budzą niezbyt przyjemne skojarzenia. Trudno się temu dziwić, w latach osiemdziesiątych królowały bowiem pod postacią wielkich i nieco szpecących lamp. Dziś...