Lampa do salonu
Jaki wybrać żyrandol do salonu?

Wiele wnętrz urządzamy bardzo chętnie w stylu nowoczesnym. Jednak w przypadku salonu często odchodzimy od tego stylu i stawiamy na styl klasyczny. W klasycznie urządzonym salonie musi się więc znaleźć pasujący do całości żyrandol, który będzie pełnił dwie funkcje: oświetleniową i dekoracyjną. Jak jednak dokonać wyboru właściwego żyrandola do salonu? Oto kilka podpowiedzi. Rodzaje żyrandoli Wiszący w centralnym punkcie salonu żyrandol przyciąga uwagę już od przekroczenia jego progu. Ponieważ pełni także funkcję oświetleniową wybierając żyrandol musi dokonać wyboru uwzględniając materiał, z którego został wykonany, ilość żarówek i ich moc.

Na rynku jest bardzo duży wybór żyrandoli wykonanych z bardzo różnych materiałów. Możemy wybierać pomiędzy żyrandolami wykonanymi z tworzywa sztucznego, drewna, papieru, szkła i mosiądzu. Można znaleźć także żyrandole kryształowe, które uważane są za jedne z piękniejszych. Pięknie komponują się zarówno z klasycznymi, jak i nwoczesnymi salonami. Żyrandole mosiężne To żyrandole bardzo trwałe. Są one łatwe do utrzymania w czystości. Nie rdzewieją, są za to niezwykle dekoracyjne. Są dostępne w dwóch rodzajach wykończenia. Możemy kupić je ze złotym połyskiem lub w wersji matowej. Wersja matowa określana jest mianem „patyna antyczna”. Żyrandole kryształowe Kojarzą się z pałacowymi wnętrzami.

Są oferowane w różnych wielkościach i rodzajach. Wszystkie jednak zachwycają grą światła na wielu kryształkach, z których zostały wykonane. Żyrandole z tworzywa sztucznego Są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dostępne w wielu kształtach i kolorach cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Dość rzadko można spotkać żyrandole wykonane z papieru. Nie są one raczej tworzone z myślą o salonach, ale można również w nich umieścić piękne papierowe kule. Rzadko spotyka się także żyrandole drewniane. Komponują się one doskonale z wnętrzem w stylu rustykalnym.

Zobacz również
Lampa do salonu

Najtrudniejszym do oświetlenia miejscem będzie zawsze salon. To tutaj toczy się w głównej mierze nasze życie, przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi. Pokój ten będzie wymagał specjalnej...

Gdy zastanawiamy się nad zakupem takich elementów wystroju salonu, jak choćby dywany, meble oraz żyrandol, zazwyczaj nie działamy w pośpiechu. Sytuacja dodatkowo komplikuje się wówczas, gdy...