Lampa do salonu
Lampy, żyrandole, kinkiety – co wybrać?

Najtrudniejszym do oświetlenia miejscem będzie zawsze salon. To tutaj toczy się w głównej mierze nasze życie, przyjmujemy gości, bawimy się z dziećmi. Pokój ten będzie wymagał specjalnej uwagi. Zwłaszcza tak będzie, gdy wybiera się ciemne meble będzie trzeba się postarać o przygotowanie doskonałego światła, która będzie sobie z tym radziło. Potrzebować musimy różnych lamp, by z tymi różnymi ciemnymi stronami pokoju sobie radzić. Sprawdzić się będą mogły w odpowiedni sposób kinkiety w różnych miejscach.

Leroy merlin gazetka

Pojedyncze światła będzie można schować przy telewizorze, całe oświetlenie uzupełnić także specjalną lampą stojącą z kloszem, który będzie skierowany do dołu. Lampki halogenowe, które nie będą zbyt mocne mogą zostać także umieszczone przy blacie kuchennym. Dobrze będzie taki element przygotować, ponieważ w innym przypadku swoim cieniem będziemy zasłaniać miejsce pracy. Lampy na kablu należy powiesić przy blacie stołu w kuchni. Dobrym rozwiązaniem są lampy, które mają również długie przewody i kilka haków, które znajdują się w różnych miejscach. Pokój do pracy będzie najczęściej niewielki i kilka lamp może tam wystarczyć, by to wrażenie było inne.

Nie warto rezygnować z żyrandola. Jednak lepiej będzie unikać mocnych żarówek, ponieważ oczy będą się męczyć. Warto będzie także delikatnie oświetlać ścianę przy biurku. Dzięki temu będzie tam łatwiej wykonywać pracę. Sypialnia ma być takim pomieszczeniem, gdzie będziemy się wyciszać. Najlepiej więc wybrać nastrojowe światło, które będzie miało ciepłe barwy. Przy łóżku można instalować kinkiety, które mają regulowane ramiona. Światło tuszować może również niedoskonałości domu. Gdy wprowadzamy się do loftu i będzie nas przerażać wysokość ścian to warto wybrać lampy wiszące, które mają klosz skierowany do dołu. Wąski pokój będzie się dzięki temu wydawał nieco szerszy. Światło punktowe może się stać elementem podkreślającym pewne miejsca.

Zobacz również
Lampa do salonu

Gdy zastanawiamy się nad zakupem takich elementów wystroju salonu, jak choćby dywany, meble oraz żyrandol, zazwyczaj nie działamy w pośpiechu. Sytuacja dodatkowo komplikuje się wówczas, gdy...

Wiele wnętrz urządzamy bardzo chętnie w stylu nowoczesnym. Jednak w przypadku salonu często odchodzimy od tego stylu i stawiamy na styl klasyczny. W klasycznie urządzonym salonie musi się więc...