Portfele skórzane dla panów

Kiedy zależy nam na odpowiedniej prezencji, nie możemy sobie pozwolić na dobranie do jedwabnego krawata i złotego zegarka, zwykłego portfela zapinanego na rzepy. Portfel jest bardzo ważnym elementem naszych dodatków i powinien być zarazem funkcjonalny i elegancki. Nie musi być na szczęście drogi. Porządne portfele skórzane można dzisiaj dostać już nawet za 100 złotych, chociaż oczywiście trzeba dobrze poszukać.

Portfel skórzany męski

Detale

Budując wizerunek musimy stawiać przede wszystkim na jego spójność. Nie może się okazać, że niektóre akcesoria prezentują pewien poziom, a innym jest do niego bardzo daleko. Osoba poważna nie może sobie pozwolić na warty kilka złotych portfel z bazaru. Kobiety także przykładają bardzo dużą uwagę do tego, gdzie mężczyzna trzyma swoje karty kredytowe. Zapłacenie w czasie romantycznej kolacji z czegoś, co inspektorat sanitarny mógłby z miejsca zakwestionować, na pewno nie będzie robiło dobrego wrażenia na towarzyszce.

Wybór portfela

Strona estetyczna portfela jest bardzo ważna, ale wychodzić trzeba tutaj z pozycji praktycznych. Chodzi o to, ile dokumentów i kart zazwyczaj nosi się w portfelu i jak dużo gotówki musi się w nim mieścić. Niektóre osoby potrzebują portfela wielkości małego banku, inne osoby mają tam tylko kartę kredytową, prawo jazdy i trochę drobnych. Druga grupa osób na pewno nie potrzebuje dużego portfela.

Do tego dochodzi kwestia tego, gdzie portfel się nosi. Inny portfel będziemy wkładać do kieszeni spodni, inny do kieszeni kurtki czy marynarki, a inny trafi do neseseru. Trzeba to wszystko ustalić zanim jeszcze zacznie się przeglądać konkretne propozycje.

Jeśli kwestie praktyczne już mamy pewne, trzeba się zastanowić nad wyglądem i tutaj najlepiej jest stawiać na skórę naturalną. Skóra bydlęca lub cielęca jest odpowiednio efektowna i wytrzymała. Wyroby ze skóry ekologicznej nie są złe, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to materiał nietrwały, zwłaszcza na portfel, przez co można się spodziewać konieczności wymiany portfela już po około roku.

Kolejna kwestia to kolorystyka. Można wybierać portfele błyszczące lub matowe. Kolor jest w zasadzie dowolny, chociaż większość panów lubi klasykę – czerń lub brązy. Trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, że beżowa skóra jest ładna, ale już poszukiwanie dziwnych kolorów nie będzie dobrze widziane.

 

Zobacz również

Gdy zastanawiamy się nad zakupem takich elementów wystroju salonu, jak choćby dywany, meble oraz żyrandol, zazwyczaj nie działamy w pośpiechu. Sytuacja dodatkowo komplikuje się wówczas, gdy...

Dobra walizka i jej wybranie nie będzie takie łatwe. Wiele osób twierdzi, że to proste zadanie. Ale w praktyce tak nie jest. Jaki więc będzie dobry bagaż, który będzie można na urlop...

Zaglądając do oferty sklepów oświetleniowych można przekonać się, że wybór żyrandoli jest ogromny. Niektórzy mogą być zaskoczeni, że jest tak wiele propozycji w sprzedaży. Trzeba się...