Walizki podróżne – z kłódką czy zamkiem TSA?

Podróżowanie z walizką turystyczną będzie wiązać się z tym, że swój bagaż powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć. Kłódki, szyfry czy pasy zabezpieczające to typowe przykłady możliwego zabezpieczania. Obecnie powiemy od specjalnym zamku szyfrowym TSA oraz zamku kłódkowym. Obie propozycje można także uzupełnić dodatkowymi akcesoriami.

Torby podróżne

Szyfr zwykły

Kłódkowe zabezpieczenie wykorzystuje się nie tylko w walizkach podróżnych, ale także w portfelach, plecakach, skrytkach. Wszędzie tam, gdzie mamy różne wartościowe rzeczy do przewiezienia, przechowania. Konstrukcja oraz gabaryty kłódek do walizke uniemożliwiają osobom trzeciom możliwość dostania się do naszego bagażu. Wystarczy tylko włożyć stalowy pręt w końcówki zamków i wszystko będzie zaszyfrowane w wybrany przez nas sposób. Za metalowe kłódki trzeba zapłacić około 30 złotych i to już pokaźne zabezpieczenie, które sprawdzi się doskonale.

Zamek TSA

Zamek TSA w szyfrowanych kłódkach to element niezbędny, gdy wybieramy się do USA, Kanady, Japonii czy też Australii. Ten zamek oznacza system blokowania, który ominąć możemy wyłącznie my sami a także służba celna. A trzeba pamiętać, że ta służba może otworzyć każdy bagaż, by go rewidować. Jeśli takiego zamka nie ma w naszym bagażu zawsze będzie można go również dokupić. Kłódki szyfrowe ze znakiem rombu kupimy za około 50 złotych. Turyści będą doceniać praktyczność tego rozwiązania, ponieważ dzięki takiemu zamkowi nasza torba nie będzie zniszczona w trakcie kontroli.

Różnica w szyfrowaniu

Należy tutaj zacząć od ustawienia z zerami. Potem wyciskamy przycisk reset, który znajduje się obok mechanizmu, wybieramy swoją kombinację i wkładamy zapadkę. Zmiana konfiguracji sprawi, że nie będzie można wyjąć zapadek. Wygoda i usprawnienie kontroli granicznej jest tutaj inna ponieważ zamek TSA ma rozwiązanie, które pozwala otworzyć go z klucza, ale jedynie możliwość posiadania takiego specjalnego klucza posiada właśnie służba celna.

Przydatne akcesoria

Jako dodatkowe zabezpieczenie zastosować można również specjalny pas zabezpieczający. Wykonany z elastycznego polipropylenu stanowić będzie prosty element, który poprawia bezpieczeństwo przewożonych rzeczy. Pasy mają długość do dwóch metrów i są wykończone tak, że mamy ochronę przed zadrapaniami. W trakcie zabezpieczania bagażu dobrze się sprawdzają.

 

Zobacz również

Wiele wnętrz urządzamy bardzo chętnie w stylu nowoczesnym. Jednak w przypadku salonu często odchodzimy od tego stylu i stawiamy na styl klasyczny. W klasycznie urządzonym salonie musi się więc...

Styl nowoczesny to tak naprawdę bardzo szerokie pojęcie, które będzie się między innymi odnosiło do żyrandoli. Bierze się to z tego, że obecnie nawiązuje się do różnych kanonów piękna...

Czy kryształowe żyrandole są nowoczesne? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ oferowane nam rodzaje żyrandoli są tutaj mocno zróżnicowane. Z jednej strony kryształowe żyrandole...